Yeni versiyonunu yayına alan Wellbees’in “İnsan Kaynaklarının Geleceği” raporunda öne çıkanlar

Çalışan deneyimi dikeyinde kurumsal wellbeing hizmet ve teknolojileri sunan Wellbees‘i daha önce sizlere detaylı bir şekilde aktarmıştık. Wellbees şimdi de mobil uygulamasının yeni versiyonu Wellbees 2.0’ı yayına aldı. Hem App Store hem de Google Play Store‘dan indirilebilen uygulama, tasarım sadeliği ve kullanım kolaylığı ile dikkat çekiyor. Ancak Wellbees’in kurumsal hizmet veren bir uygulama olduğunu ve uygulamayı kullanabilmek için şirketinizin size verdiği kodu kullanarak üye olmanız gerektiğini hatırlatalım.

Girişim, çalışan sağlık davranışını değiştirebilmek ve dolayısı ile kendini gerçekleştirirken birbirine destek olan, potansiyelini yakalayabilen insanlardan oluşan bir dünya yaratmayı hedefliyor, bu yüzden “harekete dayalı” bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz. Wellbees’in iş modeli, platformun İnsan Kaynakları ve/veya Kurumsal İletişim tarafından satın alınması ve sonrasında da platformların şirket çalışanlarına ücretsiz sunulması üzerine kurulu. 

Wellbees, mobil uygulamasının yeni versiyonunu yayına almasının yanı sıra İnsan Kaynaklarının Geleceği isimli detaylı bir rapor da yayınladı. Özellikle Covid-19 dönemini ve sonrasını odağına alan raporda öne çıkanlara göz atalım.

Sektörün önde gelen markalarının İK yöneticilerine, COVID-19 krizi süresince ne gibi önlemler aldıklarını ve geleceğin İK’sında bu önlemlerin yerini soran Wellbees, dijital dönüşümünü tamamlamış şirketlerin bu dönemi en az kayıpla atlattığını ortaya koydu.